PODZIEL SIĘ

W związku z sytuacją epidemiologiczną i według wytycznych wojewody łódzkiego od 1 kwietnia zmieniła się w sposób znaczący sytuacja osób bezdomnych.

Przede wszystkim osoby, które nie mają swojego miejsca zamieszkania muszą mieć zapewnione schronie na czas zagrożenia epidemiologicznego. Od 1 kwietnia jak każdego roku działalność zawiesiła noclegownia.

Miasto zabezpieczyło całodobowo dostępne miejsce schronienia dla osób bezdomnych przy ulicy Czaplinieckiej 10 – z wejściem od ulicy Leśnej. W Schronisku dla Osób Bezdomnych miejsca schronienia znalazły osoby, już tam przebywające, nie ma za to nowych przyjęć. Jest ono możliwe w wyjątkowych sytuacjach, ale po odbyciu przez zainteresowaną osobę kwarantanny. Obiekt jest ogrzewany ma miejsca siedzące i zewnętrzną toaletę. Osoby bezdomne otrzymują racje żywnościowe i jeden ciepły posiłek dziennie.

Chodzi przede wszystkim o to, by osoby bezdomne, podobnie jak cała reszta mieszkańców nie przemieszczały się, nie przesiadywały w miejscach publicznych, nie gromadzili się w pustostanach i co najważniejsze nie zarażały się i nie roznosiły zakażenia.

Miejsca wyznaczone, w których przebywają osoby bezdomne kontrolowane są przez patrole policji i Straży Miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here