PODZIEL SIĘ

Od 16 kwietnia obowiązkowo będziemy musieli zasłaniać usta i nos w miejscach publicznych. To nowe obostrzenie, które dzisiaj przekazał rząd.

Nie muszą to być specjalistyczne maseczki, mogą to być osłony materiałowe, apaszki czy wykonane w warunkach domowych maseczki.

Rząd poinformował również, że wszelkie obowiązujące dotychczas obostrzenia obowiązywać będą nadal. Do 26 kwietnia przedłużona zostaje przerwa w działalności uczelni, szkół, przedszkoli i żłobków. Do tego czasu przedłużony tez jest okres wypłacania zasiłku za opiekę nad najmłodszymi dziećmi.

Egzaminy maturalne i ósmoklasistów najwcześniej odbędą się w czerwcu a ich terminie rząd ma poinformować z wyprzedzeniem.

Galerie handlowe i punkty usługowe, które obecnie są zamknięte, mają być nieczynne do 19 kwietnia. Nadal obowiązują obostrzenia dotyczące liczby klientów sklepu. Do 19 kwietnia nic się nie zmienia w działalności teatrów, kin, siłowni, a także mają być zachowane limity osób w kościołach.

Granice kraju zamknięte pozostają do 3 maja. Do tego czasu, nic w tej sferze się nie zmienia.

Do odwołania obowiązuje zakaz organizowania wszelkich imprez.

1 KOMENTARZ

  1. Wprowadzenie przez rząd to trochę fikcja, że się coś robi bo jak nie będzie się jej codziennie wymieniać lub prać i dezynfekować to będzie zjawisko odwrotne z gromadzeniem się na tej maseczce bakterii

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here