PODZIEL SIĘ

Do redakcji napisał mieszkaniec jednego z bloków BTBS przy Chmielowskiego z prośbą o interwencję. Chodzi o większą ilość śmieci w związku z wprowadzaniem się mieszkańców do nowego bloku. 


Mieszkaniec, który do nas zgłosił problem uważa, że udostępnionych zostało zbyt mało pojemników na śmieci, szczególnie na papier i odpady zmieszane. Nowi lokatorzy rozpakowują się, a to powoduje, że opakowań i zabezpieczeń przewożonych mebli i przedmiotów jest dużo więcej. 


Zbigniew Kuchciak prezes BTBS wyjaśnia, że w momencie kiedy tylko nowi mieszkańcy złożyli deklaracje na odbiór śmieci natychmiast zwrócił się do Urzędu Miasta o przydziale dodatkowych pojemników. Bez tych deklaracji formalnie nie było to możliwe. Dostawiono dwa o pojemności 1100 litrów na papier i dwa tej samej wielkości na odpady zmieszane. 

Niemożliwe za to okazało się wypożyczenie od Eko-Regionu dużego kontenera na odpady, choć BTBS zwrócił się z taką prośbą. 


BTBS rozwiesił w nowym bloku informacje do lokatorów, by ci wyrzucając opakowania zadbali o to, by je złożyć lub związać, tak by zajmowały jak najmniej miejsca. 


Mieszkaniec zarzucił spółce również to, że na 3 bloki jest tylko jedna pergola śmietnikowa. Tu prezes wyjaśnia, że pergola w najbliższym czasie będzie rozbudowywana, ale zostanie jedna wspólna dla wszystkich lokatorów.  Będzie też przeniesiony stojak przy trzepaku, który obecnie został usunięty.

Problemy są chwilowe i znikną wraz z tym jak nowi lokatorzy wprowadzą się rozpakują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here