PODZIEL SIĘ

Lasy otwarte dla mieszkańców, ale jest w nich tak sucho, że wystarczy chwila nieuwagi, by w ogniu stanęło to, co rosło czasem i dziesiątki lat. Straż pożarna i leśnicy apelują o zachowanie absolutnej ostrożności i nie posługiwaniem się ogniem na terenach leśnych.

Tak sucho jak teraz nie było od dziesiątek lat. Wystarczy wyrzucony przez okno jadącego samochodu niedopałek papierosa, by przydrożne wyschnięte pobocza szczególnie przy lasach w mgnieniu oka stanęły w ogniu. Równie niebezpieczne i dramatyczne w skutkach może okazać się posługiwanie ogniem w lasach. Szczytem nieodpowiedzialności jest wypalanie nieużytków. Jest tak sucho, że że lasy i poszycia leśne płoną w mgnieniu oka.

Tylko w ostatni weekend straż pożarna wyjeżdżała do 6 przypadków wypalania traw i 3 pożarów poszycia leśnego. Spłonęły w nich 2 ha terenu. Również w poniedziałek strażacy gasili płonące poszycie leśne.

Na razie nie ma zakazu wstępu do lasu ale to nadleśnictwo może wydać w każdej chwili. Na razie są ostrzeżenia i prośby o rozsądek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here