PODZIEL SIĘ

Do sesji rady przygotowuje się też i miasto. Ta miałaby się odbyć w czwartek za tydzień w korespondencyjnej formie, czemu sprzeciwia się klub radnych Ziemi Bełchatowskiej. 

Prawo stanowione przez miejscowych radnych musi być uchwalane. Mimo pandemii piętrzą się bieżące sprawy, a ich załatwienie w dużej mierze zależy od zgody radnych.  Sesji miejskiej nie było w ubiegłym miesiącu. Teraz zdecydowano się ją przeprowadzić. Punktów do rozpatrzenia jest wiele, od miejscowego zagospodarowania, sprawozdań z działalności np straży miejskiej, po inwestycje WOD-KAN , dzierżawy cmentarza i wielu innych. W sumie ponad 20 merytorycznych punktów. 

Komisje organizowane będą z udziałem radnych, ale w dużej sali, tak by zachować dystans między uczestnikami.

W samej sesji Rady Miasta na sali herbowej ma uczestniczyć jedynie przewodniczący rady, który prowadził będzie obrady. W takiej formie mają one być transmitowane.

Pakiety z materiałami do sesji i kartami do głosowania nad poszczególnymi punktami dostarczy radnym  Straż Miejska. Radni zagłosują w domach i przekażą strażnikom pakiety. 

Takiej formie obrad sprzeciwia się klub radnych Ziemi Bełchatowskiej. Zdaniem tej grupy, w porządku obrad znalazły się punkty budzące wiele emocji, a korespondencyjne obrady nie gwarantują jawności i transparentności obrad. Zarzucają również i to, że skoro można zorganizować bezpiecznie prace w komisjach, można również bezpiecznie zorganizować obrady. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here