PODZIEL SIĘ

Wczoraj jeszcze nieoficjalnie dzisiaj te informację potwierdza Polska Grupa Energetyczna. Dwa hotele i ośrodek wypoczynkowy zlokalizowane na terenie Bełchatowa będą tzw. izolatoriami.

Jak podaje Sandra Apanasionek, rzecznik PGE GiEK S.A., w efekcie uzgodnień pomiędzy spółką PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna a służbami wojewody łódzkiego i lubelskiego, placówki medyczne mają do dyspozycji ponad 660 miejsc w ok. 300 pokojach i domkach obiektów hotelowych Elbest, spółki nadzorowanej przez PGE GiEK.

Na terenie województwa łódzkiego są to: Hotel Wodnik pod Bełchatowem, Ośrodek Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna i Hotel Sport zlokalizowany w centrum Bełchatowa, natomiast w woj. lubelskim Centrum Szkoleń i Rekreacji Krasnobród.

Do izolatorów trafią osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa oraz zakażeni, których stan nie wymaga hospitalizacji. Izolowani pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę medyczną i wyżywienie.

Zasady finansowania pobytu osób kierowanych przez placówki medyczne reguluje Zarządzenie Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

źródło: PGE GiEK S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here