PODZIEL SIĘ

Środki ochrony osobistej o łącznej wartości 5 tysięcy złotych trafiły do pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

Zarząd Powiatu w Bełchatowie zdecydował o zakupie najbardziej potrzebnych środków ochrony dla placówki DPS, prowadzonej przez powiat, przeznaczając na ten cel 5 tysięcy złotych.

Za ta kwotę zakupiono m.in. maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, przyłbice i fartuchy ochronne, a także pulsometry, termometry elektroniczne i okulary ochronne.

Od 10 marca wprowadzono zakaz odwiedzin mieszkańców oraz zakaz wychodzenia mieszkańców na zewnątrz.

W Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie przygotowano 2 pokoje obserwacyjno – izolacyjne na wypadek wystąpienia u mieszkańców stanów podgorączkowych lub w sytuacji powrotu mieszkańca z oddziału szpitalnego.

Obecnie w ośrodku prowadzona jest obserwacja u 2 mieszkanek. Do obserwacji wprowadzono pełny reżim sanitarny, obowiązkowe noszenie środków ochrony indywidualnej tj. fartuch lub kombinezon, maseczka, rękawice, przyłbica. Po wykonaniu czynności pielęgnacyjno-higienicznych pracownik ma możliwość wykonania prysznica w przygotowanej tylko dla personelu łazience.

Od 1 kwietnia zawieszono pracę personelu pielęgniarskiego zatrudnionego dodatkowo w placówkach służby zdrowia. Wprowadzono podział mieszkańców w zakresie korzystania z posiłków na stołówce, a także w trakcie zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Od 11 kwietnia u każdego mieszkańca 2 razy dziennie wykonywany pomiar temperatury ciała i liczone oddechy na 1 min, czynności te odnotowywane są w raportach opiekunów.

3 KOMENTARZE

 1. Reżim sanitarnym obowiązywał cały czas.Przypominam że jednostka została zamknięta jako jedna z pierwszych i wszyscy przestrzegali zasad ,dbajac o swoje i mieszkańców zdrowie.

  4

  0
 2. Ocenić będzie można po jakimś czasie.
  Tak, czy inaczej, wygląda to, na zachowanie niezbędnych zasad. Nie wierzę, że gdyby takie zasady wprowadzono w DPS w Kleszczowie, sytuacja, która zaistniała miałaby miejsce.
  Trzymajcie tak dalej! Obyście dali radę udowodnić, że trzymanie się zasad zabezpiecza przed zarażeniem i patową sytuacją.
  pozdrawiam: Bełchatowianin

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here