PODZIEL SIĘ

Radni miejscy zapoznali się z raportem o bezpieczeństwie w 2019 przygotowanym przez bełchatowską policję.

Wynika z niego, że w ubiegłym roku stwierdzono 1493 przestępstwa, w stosunku do roku 2018 to wzrost o 332 co stanowi około 20%.

W ubiegłym roku wykryto 1234 sprawców tych przestępstw, co daje zbliżony do 2018 roku wskaźnik wykrywalności.

W ubiegłym roku znacznie wzrosła liczba przestępstw o charakterze kryminalnym (961). Wśród prowadzonych spraw wykryto 752 sprawców.

W 2019 roku odnotowano 3 rozboje i 14 aktów uszczerbku na zdrowie. Tu funkcjonariusze mogą się pochwalić 100% skutecznością w wykrywaniu sprawców tych czynów.

W statystykach ujęto również nieletnich, tu ilość czynów zabronionych których dopuścili się nieletni wyniosła 12.

283 czyny dotyczyły z kolei przestępczości gospodarczej. W dziale środki odurzające i zabronione substancje psychoaktywne w ubiegłym roku na terenie powiatu bełchatowskiego policja odnotowała 53 przestępstwa, gdzie w jednym przypadku sprawcami okazali się nieletni. W ubiegłym roku zabezpieczono 390 sztuk konopi indyjskich, ponad 13 kg marihuany i 26 gramów amfetaminy. Zlikwidowano 4 uprawy konopi indyjskiej.

W dokumencie znalazła się również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki zgłoszeniom wyeliminowano 54 przypadki łamania prawa.

Podano również dane dotyczące zagrożeń w ruchu drogowym. W ubiegłym roku doszło do 25 wypadków i 193 kolizje. W wypadkach w ubiegłym roku nikt nie zginął, 42 osoby zostały ranne. Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość.

Dzięki wsparciu finansowym komendy przez miasto w wysokości 30 tysięcy złotych przeprowadzono ponad 100 patroli ponadnormatywnych od czerwca do grudnia 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here