PODZIEL SIĘ

Ostatnia kwietniowa sesja Rady Miasta zorganizowana została zdalnie. Radni między innymi zdecydowali o przyszłości bełchatowskiego cmentarza mieszczącego się przy ulicy Cmentarnej.

Radni korespondencyjnie 16 głosami za zdecydowali o przedłużeniu o kolejne 10 lat dzierżawy bełchatowskiego cmentarza Archidiecezji Łódzkiej. Część parafialna cmentarza łączy się komunalną stanowiącą jeden kompleks. Co również miało wpływ na podjęcie uchwały.

Obecna dzierżawa wygasa 11 maja. Miasto zdecydowało się odstąpić od procedury przetargowej i taki projekt uchwały został przegłosowany.

Archidiecezja do 2030 roku płacić będzie miastu roczny czynsz dzierżawny w wysokości 15 tys. zł. Będzie też ponosić koszty utrzymania cmentarza np. opłaty za wywóz śmieci czy dostarczanie wody.

Dodatkowo Archidiecezja Łódzka zobowiązała się do wybudowania kolumbarium na urny, wykarczowania drzew i krzewów i wyrównania terenu w celu powiększenia obszaru cmentarza, wybudowania tam ogrodzenia, muru oporowego od ulicy Cmentarnej na odcinku od bramy wjazdowej od ul Transportowej w kierunku bramy wjazdowej do kaplicy.

Archidiecezja ma również wybudować ciągi piesze na nowym terenie i miejsc na gromadzenie śmieci oraz sieci wodociągowej z punktami czerpalnymi.

5 KOMENTARZE

 1. Skandal
  Cmentarz powinien być komunalny . Ależ mamy radnych bezradnych. Nawet diety sie nie zrzekli jak we wszystkich miastach. Wstyd Dlaczego nie można zamiescic komentara . Niepasuje Co?

  8

  0
  • belchatowski cmentarz jest bardzo drogi koszt pochowania to aż 6450 zł na 20 lat i to jeszcze nie wszystkie opłaty jeszcze trzeba zapłacić 800 zł żeby mógł wjechać kamieniarz

   5

   0
 2. Radni w Brzezinach k/Lodzi są większymi miejscowymi patriotami nie oddali cmentarza do łódzkiej kurii która za zgodą biskupa łódzkiego pobiera za miejsce na cmentarzu duże kwoty.

  3

  0
 3. Koszt dwóch pogrzebów wystarczy, żeby kuria pokryła roczną opłatę dla miasta /patrz dla nas/. Sojusz Pana, Wójta i Plebana trwa w najlepsze a wszystko przez to, że jako całość stanowimy bandę imbecylów.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here