PODZIEL SIĘ

Bełchatów w zieleni i 30 hektarów terenów miejskich, które już stają się miejscem spokoju i wypoczynku. Będzie zielono, edukacyjnie z miejscami do wypoczynku. Będzie też miejska plaża.

To olbrzymi projekt, który już jest na ukończeniu. W czerwcu będzie można zobaczyć efekty prowadzonych prac. Zagospodarowane i uporządkowane zostanie w sumie 10 obszarów na terenie miasta.

Przy ulicy Warszawskiej powstaje „Bulwar Słoneczny”, wzdłuż Piłsudskiego „ Północna Zielona Brama”, między Mielczarskiego a Budowlanych „Miejska Plaża Budowlanych”, powstanie też kilka bulwarów i skwerów w dolinie rzeki Rakówki, a także Park Geologiczny przy Staszica.

Całość dopełni mała architektura. W sumie ma zostać ustawionych 112 ławek, 82 kosze na śmieci, 22 tablice informacyjne, 20 stojaków na rowery, 2 place zabaw, 2 zewnętrzne siłownie oraz 2 place wypoczynkowe z hamakami i leżakami. Będą też ustawione ławostoły z ławkami. Do tego budki lęgowe dla ptaków i domki dla owadów. Koszt to 5,5 milionów złotych.  

1 KOMENTARZ

  1. Jak już skończą mogliby się w końcu zabrać za odświeżenie ławek na terenie miasta, gdyż są w strasznym stanie. O koszeniu trawników też chyba trzeba przypominać

    1

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here