PODZIEL SIĘ

Murale ozdobią kilka Kamienic Tkaczy. To kolejny etap prac zaplanowany przez miasto. Murale będą nawiązywać do specyfiki Bełchatowa. Pierwszy z nich już powstaje.

Murale, które powstaną na starych kamienicach w centrum miasta, mają ożywić przestrzeń, przede wszystkim jednak mają nawiązywać do Bełchatowa, jego symboli i historii.

Malują je bełchatowscy artyści, którzy zaprojektowali każdy z zaplanowanych pięciu murali.

Ściana budynku przy ulicy Bawełnianej, gdzie właśnie powstaje pierwszy  przypominała będzie o herbie miasta. Mural przedstawiał będzie Ewę oraz jabłko – nasz miejski symbol.

Niebawem ruszą kolejne prace przy następnych budynkach. Przedstawiać będą między innymi Jana Pawła II patrona Bełchatowa, będzie nawiązanie do historii tkackiej Bełchatowa, zagłębia energetycznego, a jeden przedstawiał będzie Bełchatowie kluby sportowe.

Przypomnimy w ramach prac prowadzonych w Kamienicach Tkaczy wyremontowanych zostało 10  historycznych kamienic w centrum miasta. Gruntowny remont przeprowadzony zarówno na zewnątrz jak i w części wspólnej budynków poprawi komfort życia blisko 200 osób. Koszt całej inwestycji to d 6,3 miliona złotych z czego dofinansowanie na to zadanie ze środków zewnętrznych to suma 3,7 milionów złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here