PODZIEL SIĘ

Mimo koronawirusa, który ma ogromny wpływ na gospodarkę, wielu przedsiębiorców zmuszonych było do zawieszenia działalności, to w powiecie bełchatowskim , póki co nie zwiększa się dramatycznie liczba osób bezrobotnych. Nowe rejestracje są, ale nie ma ich aż tak wiele.

Jak podaje Powiatowy Urząd Pracy w miesięcznych analizach i raportach, bezrobotnych nieustannie przybywa, ale nie jest to, aż taki wzrost jakiego można byłoby się spodziewać. Analogicznie do ubiegłego roku w lutym, marcu i kwietniu bezrobotnych jest nawet mniej.

W 2019 roku, w lutym zarejestrowanych było 3114 osób bez pracy, a stopa bezrobocia wynosiła 5,6%. Na koniec kwietnia 2019 roku zarejestrowanych było  2988 osób, a stopa bezrobocia spadła 5,4%.

W tym roku na koniec lutego zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy było 2726 bezrobotnych, a stopa bezrobocia spadła do 5% i była niższa niż w województwie i kraju.

Na koniec marca zarejestrowanych było 2742 osób, zgodnie z tendencją również stopa bezrobocia była niższa od wojewódzkiej i krajowej.

Kwiecień 2020, to w sumie zarejestrowanych 2845. W  porównaniu do poprzedniego miesiąca to wzrost o 103 bezrobotnych. Rejestracji nowych bezrobotnych w kwietniu było jednak znacznie więcej , bo 257 nowych zgłoszeń, w tym 38 osób zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy.

Z ewidencji bezrobotnych wyłączono w kwietniu 154 osoby.  121 zarejestrowanych podjęło pracę, 9 osób staż, 7 nie zgłosiło gotowości pracy, 1 zrezygnowała dobrowolnie, 16 świadczenia emerytalne i przedemerytalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here