PODZIEL SIĘ

Od 25 maja do szkół będą mogli wrócić uczniowie najmłodszych klas 1-3.  Możliwe będą również indywidualne konsultacje z nauczycielami dla uczniów klas ósmych.

Jak poinformował Łukasz Politański wiceprezydent Bełchatowa, szkoły przygotowują się do przyjęcia najmłodszych uczniów szkół podstawowych, podobnie jak było to w przypadku przedszkoli z zachowaniem wszelkich wytycznych i rygorów sanitarnych. Grupy dzieci będą niewielkie, a sale systematycznie dezynfekowane. Usunięte zostanie z nich wyposażenie, którego nie da się łatwo zdezynfekować.

Zajęcia dla dzieci będą miały charakter opiekuńczo-wychowawczy, ale będzie też możliwość prowadzenia w niewielkim zakresie zajęć dydaktycznych – raczej tych, które będą utrwalać, bądź wyjaśniać wiedzę już przepracowaną podczas zdalnego nauczania. Realizacja aktualnej podstawy programowej prowadzona będzie przez internet, tak jak dotychczas.

Na razie zainteresowanie zajęciami opiekuńczymi jest niewielkie – półki co jedna lub dwie grupy dzieci w szkole.

Dla ósmoklasistów konsultacje przed egzaminami będą mogły być prowadzone dwutorowo, ale indywidualnie w klasach z zachowaniem środków ostrożności lub przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here