PODZIEL SIĘ

Po co sprzedawać studnię bez wody? – pyta pani Mirosława, która do naszej redakcji nadesłała e-maila z pytaniem jak Urząd Miasta w Bełchatowie może sprzedawać działkę budowlaną bez drogi dojazdowej.

Chodzi o działki przy ulicy Tatrzańskiej na tzw „Bełchatówku” – pani Mirosława zainteresowała się tym miejscem ale jak pisze w nadesłanym do nas e-mailu jest trochę bezradna – bo jak wyjaśnia, miasto na swojej stronie ogłasza, że chce sprzedać 2 działki budowlane przy ul. Tatrzańskiej ale jak się dowiedziała bez drogi dojazdowej. Planowane w 2 miejscach dojazdy nie zostały wykonane, nawet ich nie wytyczono. Nikt nie mówi o asfalcie. Po co sprzedawać studnie bez wody? Jak tak można oszukiwać ludzi – pyta pani Mirosława – dodając, że póki co jest dziki dojazd od ul. Sienkiewicza przy przystanku. Z tym pytaniem udaliśmy się do bełchatowskiego magistratu.

W nadesłanej odpowiedzi możemy przeczytać, że zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działki położone przy ul. Tatrzańskiej, które miasto wystawiło na sprzedaż, przeznaczone są pod budownictwo mieszkaniowe. Teren ten wyposażony jest w wodociąg, kanalizację sanitarną oraz sieć energetyczną. Obecnie, jako droga dojazdowa do tych działek, wykorzystywany jest miejski teren przylegający do ul. Sienkiewicza. Natomiast dojazd docelowy – zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego – ma być usytuowany od ul. Podmiejskiej. Miasto planuje wykonać w tej okolicy pozostałe sieci infrastruktury technicznej oraz docelowe drogi dojazdowe – zgodnie z zapisami planu inwestycje te będą realizowane w ramach zadań wieloletnich.

Magistrat dodaje także, że zanim miasto wystawi daną nieruchomość na sprzedaż zawsze przeprowadzona jest jej wycena przez rzeczoznawcę. Na podstawie, której magistrat ustala cenę wywoławczą. Niejednokrotnie sprzedawane działki nie mają pełnej obsługi komunikacyjnej a od decyzji kupującego zależy czy zainwestować w daną nieruchomość czy też nie. Sprzedawane przez miasto nieruchomości zawsze można obejrzeć osobiście lub za pośrednictwem geoportalu a dodatkowych informacji np. co do jej położenia, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego czy planowanych w tej okolicy inwestycji udzielają także pracownicy magistratu.

Zatem by dojechać docelowo na te działkę trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here