PODZIEL SIĘ

W województwie łódzkim potwierdzono wczoraj 6 kolejnych zakażeń koronawirusem. Nie ma wśród nich mieszkańców powiatu, ale to u nas aktualnie jest najwięcej zakażonych osób w województwie. 

Obecnie w województwie łódzkim zakażenie koronawiruem  potwierdzono u 1279 osób, z czego 796 już wyzdrowiało, 432 aktualnie jest chorych a 51 zmarło. 

Najwięcej osób, które nadal pozostają zakażone jest w powiecie bełchatowskim. Spośród  138 zakażonych osób, nadal chorych jest 111. Do tej pory wyzdrowiało 13 osób i aż 14 zmarło.  

Dla porównania. 111 zakażonych aktualnie jest w naszym powiecie, w Łodzi, która jest na drugim miejscu 85, choć zakażonych od poczatku epidemii było tam aż 215 osób. W powiecie opoczyńskim zakażonych było 240 osób, aktualnie chorych jest 68. Jesteśmy jedynym powiatem, w którym liczba aktualnie chorych jest trzycyfrowa. 

Są miejsca, gdzie nie ma już osób chorych to powiaty brzeziński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski oraz miasto Skierniewice.  


W statystykach to również w powiecie bełchatowskim jest najwięcej śmiertelnych ofiar koronawirusa. Dotychczas zmarło 14 osób, w powiecie zgierskim drugim co do ilości zgonów 12, a w opoczyńskim 9 osób. 

4 KOMENTARZE

  1. Nie wiem skąd Dolsat bierze informacje o chorych i ozdrowiałych bo niewątpliwie jest to złe źródło. W powiecie bełchatowskim obecnie są chore 53 osoby.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here