PODZIEL SIĘ

Główny Inspektor Sanitarny wydał instrukcje jak należy postępować z zużytymi maseczkami zakrywającymi twarz oraz rękawiczkami jednorazowymi. Chodzi o to, by nie wyrzucać ich byle jak i byle gdzie.

Środki ochrony osobistej należy ściągnąć ze staranną ostrożnością, maseczki za gumki, a rękawiczki tak, by nie dotykać ich zewnętrznej strony, chowając jedną w drugą. Wszystko nim wyrzucimy do kosza, powinno być spakowane w woreczek, a ten należy zawiązać. Środki ochrony osobistej tak spakowane wyrzucamy do kosza na odpady zmieszane.

Osoby, które przebywają w izolacji lub kwarantannie, odpady zamknięte w workach powinni wyrzucać dopiero po upływie 72 godzin. Tyle bowiem może się utrzymywać wirus na powierzchni różnych przedmiotów. Napełnienie worka nie powinno przekraczać ¾ objętości i nie powinno się go zgniatać. Osoba wynosząca worek z miejsca izolacji, powinna w rękawiczkach wstawić worek do kolejnego worka i zabezpieczyć go przed przypadkowym otwarciem.

Przedmioty, których nie można wyrzucać do śmieci zmieszanych np. baterie, należy przetrzymać w domu do czasu zakończenia izolacji, a następnie po tym okresie oddać do odpowiedniego punktu.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here