PODZIEL SIĘ

Gmina Zelów zaprasza do udziału w konkursie z okazji Dnia Dziecka. Do wygrania nagrody.

Nawiązując do włókienniczej historii gminy zadaniem konkursowym będzie wykonanie pracy utkanej z dowolnych materiałów. Laureatom zostaną przyznane nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce w poszczególnych kategoriach:

a) kategoria I – przedszkola

b) kategoria II – klasy I-III szkoły podstawowej

c) kategoria III – klasy IV-VIII szkoły podstawowej

Organizatorem konkursu jest Referat Promocji, Informacji i Strategii Urzędu Miejskiego w Zelowie. Prace zgłaszane do Konkursu należy nadsyłać w formie zgłoszenia indywidualnego. Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mailowy: pi@zelow.pl w terminie do dnia 5 czerwca 2020 r. Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zelowie.

Idea konkursu: Osadnicy czescy zapoczątkowali w Zelowie funkcjonujący do dziś przemysł włókienniczy. W połowie XIX wieku niemal w każdym domu można było spotkać kołowrotki i krosna tkackie, a tkactwo stało się ważnym zajęciem i dodatkowym źródłem dochodu większości mieszkańców osady. Z czasem zaczęły powstawać fabryki, a Zelów słynął z produkcji tkanin. W okresie międzywojennym wzrósł znacznie potencjał gospodarczy miasta, powstało wówczas wiele fabryk włókienniczych. Historia Zelowa jest ściśle związana z przemysłem włókienniczym, stąd w herbie Zelowa widnieje czółenko tkackie.

źródło i zdjęcie: zelow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here