PODZIEL SIĘ

Do naszej redakcji zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec Bełchatowa, który zwrócił naszą uwagę na zaniedbany, jego zdaniem, park – chodzi o park przy placu Wolności. Jak zaznaczał miejsce niedawno zyskało nową odsłonę ale jego zdaniem przez to jak wygląda teraz traci swój urok. Czy tak powinno to miejsce wyglądać – pyta nasz telewidz?

Z tą sprawą udaliśmy się do bełchatowskiego magistratu. Jak informuje Aleksandra Duda – Andrzejewska, to działanie nie jest celowe – przez wzgląd na prognozowane niedobory wody i suszę a przede wszystkim zalecenia wojewody na ten moment miasto wstrzymało wykaszanie powierzchni trawnikowych. Działanie to jest realizowane jedynie w miejscach gdzie wysoka trawa mogłaby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych czy kierowców.

6 KOMENTARZE

 1. Ja wolę jednak łąkę. Owszem są miejsca bardziej
  reprezentacyjne i te powinny być koszone ale parki czy skwery… Sama nie wiem? Jest też problem z kleszczami…

  2

  1
 2. Nigdy w życiu nie widziałam na belchatowskich trawnikach tylu gatunków kwiatków… jest pięknie, zielono… Niestety w niektórych miejscach znaczynają jeździć kosiarkami :/ Hałasują, smrodzą i wygalają trawę do samej ziemi :/ w Połączeniu z drzewami obcietymi do samych pni niemalże, wyglada to jak krajobraz z księżyca.

  4

  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here