PODZIEL SIĘ

Wczoraj informowaliśmy o potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Szkole Podstawowej nr 13. Dzisiaj informujemy o kolejnym miejscu w Bełchatowie, w którym zlokalizowano zakażenie.

Chodzi o jeden ze sklepów sieciowych na osiedlu Binków. Testy wykazały zakażenie koronawirusem u pracownika. Informacje te potwierdził bełchatowski sanepid. Jak powiedziała w rozmowie inspektor Świerczyńska – Musiał obiekt został już zdezynfekowany, a osoby, które miały kontakt z zakażoną pracownicą poddane zostały izolacji. Obecnie sytuacja w tym miejscu jest opanowana.

Warto jednak przypomnieć, że mimo luzowania obostrzeń, zagrożenie zakażeniem koronawirusem nie minęło, nadal należy zachować szczególną ostrożność i zbyt pochopnie nie rezygnować ze środków ochrony osobistej.

4 KOMENTARZE

 1. Informujcie!
  Wygląda na to, że informacje, gdzie doszło do kolejnych zakażeń są coraz mniej dostępne, a ludziom się w dupach przewraca. Na rynku w Szczercowie, to Pań w wieku 75+ było ostatnio więcej niż przed KORONAWIRUSEM (panów w tym wieku raczej nie było, bo zwykle już nie żyją). Jak usłyszą, że to nie 100-200 km od nich, tylko „tuż za płotem”, to spieprzają do domu jak te kury, gdy dostrzegą jastrzębia.

  1

  0
 2. To ile osób miało kontakt z zakażoną pracownicą? Obsłużyła 30, czy 300 klientów? ile towarów wyłożyła na półki, na ile z nich nakichała – przecież jest normą, że pracownicy nie noszą maseczek, albo maja odkryty nos (w tej sytuacji mogliby je sobie darować). Chleb i bułki też ktoś dezynfekuje? Każdy produkt został wyjęty z półki i wypsikano, go z tyłu i z przodu? a jeśli tak, to czy ja go chcę kupić?

  5

  3
  • Jestem ciekaw jak u Pana z maseczką? Tak Pan pisze na pewniaka, a z tego co widzę to rozluźnienie dotarło do wszystkich.

   2

   0
 3. Każdy z nas jest narażony. Ludzie wchodzą do sklepu bez rękawiczek i bez maseczek a jak im się uwagę zwróci to oburzeni . Jeśli sklep przeszedł ozonowanie co napewno miało miejsce wszyscy mogą być spokojni . A co do produktów….produkty zamknięte są bezpieczne. Reszta podlega utylizacji. W przeciwnym wypadku sanepid nie otworzył by sklepu ponownie. Niech każdy dba o swoje bezpieczeństwo to będzie dobrze.

  4

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here