PODZIEL SIĘ

Znamy już nowy termin wyborów prezydenckich. Pierwszą turę wyznaczono na 28 czerwca. To oznacza, że machina wyborcza i kalendarz wyborczy właśnie ruszyły.

Samorządy lokalne będą musiały przygotować się do wyborów. Od nowa przyjmowane będą zgłoszenia komitetów wyborczych i osób prywatnych na członków komisji obwodowych. Czasu na ich skompletowanie jest niewiele.

Głosować będzie można zarówno tradycyjnie idąc do lokali wyborczych, gdzie wprowadzone zostaną środki zapobiegawcze przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dla samorządów, które będą przygotowywać wybory w swoich gminach, będą to dodatkowe wydatki, na środki do dezynfekcji, rękawiczki i maseczki, w które wyposażeni zostaną członkowie komisji. Lokale wyborcze czynne będą od 7 do 21. 

Wprowadzono również możliwość głosowania korespondencyjnego.  Z tej opcji może skorzystać każdy, pod warunkiem,  że do 16 czerwca w swojej gminie ( u nas w urzędzie miasta) zgłosi zamiar głosowania korespondencyjnego. W ten sposób głosować będą również osoby zakażone koronawirusem oraz te, przebywające w kwarantannie.  Osoby te do 23 czerwca dostaną pakiet wyborczy, który będą musiały odesłać pocztą do 26 czerwca. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here