PODZIEL SIĘ

W ciągu ostatnich kilku dni potwierdzono zakażenia koronawirusem u czterech pracowników KWB Bełchatów oraz u jednego pracownika Elektrowni Bełchatów.

Informację te potwierdza PGE GiEK S.A. Jak podkreśla Sandra Apanasionek, rzecznik PGE GiEK, niezwłocznie uruchomione zostały standardowe działania, wynikające z wewnętrznych procedur i zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Nie informujemy o poszczególnych przypadkach zachorowania.

Jak dodaje rzecznik PGE GiEK, praca w centrali oraz w siedmiu oddziałach PGE GiEK realizowana jest niezmiennie na podwyższonych zasadach sanitarnych. We wszystkich podmiotach spółki PGE GiEK nadal obowiązują wprowadzone na początku epidemii odpowiednie procedury w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wszyscy pracownicy, którzy przebywają na terenie zakładów pracy mają zapewnione środki dezynfekujące i inne niezbędne środki ochrony indywidualnej. Wprowadzony rotacyjny system pracy w oddziałach sprawia, że poszczególne zespoły mają ze sobą kontakt ograniczony do niezbędnego minimum. Wszędzie, gdzie było to możliwe, pracowników skierowano do pracy zdalnej. Spółka na bieżąco przekazuje też wszelkie informacje, dotyczące w szczególności podstawowych zasad ochrony przed koronawirusem, profilaktyki i kwarantanny. Spółka jest także gotowa na różne scenariusze rozwoju epidemii, także brany jest pod uwagę scenariusz pracy przy ponadstandardowej absencji. Regularnie odbywają się posiedzenia Sztabu Kryzysowego, który odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, tym samym utrzymanie ciągłości produkcji energii elektrycznej i ciepła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here