PODZIEL SIĘ

Już tylko godziny dzielą nas do kolejnego spotkania przy Sportowej. Dzisiaj o godzinie 15:00 GKS Bełchatów będzie podejmował Stal Mielec.

Spotkanie będzie wyjątkowe zapewne dla kibiców, bowiem będzie to pierwszy mecz z udziałem publiczności po tzw. restarcie rozgrywek spowodowanym pandemią koronawiursa.

Pojedynek ze Stalą będzie 1331. meczem pierwszej drużyny GKS we wszystkich rozgrywkach ligowych od 1978 roku. Bełchatowianie wygrali 601 z nich, 360 zremisowali a 369 razy schodzili z boiska pokonani.

W kadrze gości jest dwóch byłych giekaesiaków, tj. Adreja Prokić i Mateusz Mak. Obaj skrzydłowi to podstawowi zawodnicy ekipy z Mielca mający na koncie łącznie 11 goli.

W bełchatowskiej meczowej „dwudziestce” nie ma już Marcina Grolika, który w czwartek zgodnie z zapowiedzią odszedł z klubu, natomiast z powodów zdrowotnych wciąż brakuje Marcina Ryszki i Krzysztofa Wołkowicza. Nikt nie pauzuje za kartki.

Po dwudziestu sześciu seriach spotkań i części meczów 27. kolejki GKS Bełchatów spadł na 16. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi z liczbą 29 punktów na koncie i stratą dwóch do „bezpiecznej” pozycji. Stal jest na pozycji wicelidera z 51 „oczkami” i dużymi szansami na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy.

źródło: gksbelchatow.com

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here