PODZIEL SIĘ

Czy GKS Bełchatów otrzyma licencję na grę w kolejnym sezonie? O tym zdecyduje komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.

Jak informuje PZPN, 18 czerwca 2020 roku, na posiedzeniu plenarnym, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski, Klubów Fortuna 1 Ligi o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach Fortuna 1. ligi w sezonie 2020/2021, Klubów 2. ligi o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach Fortuna 1. ligi w sezonie 2020/2021.

Komisja przyznała licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi klubom: Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stal Mielec, Miedź Legnica, GKS Tychy, Zagłębie Sosnowiec, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Widzew Łódź, GKS Katowice, Górnik Łęczna.

Ponadto komisja przyznała licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi z nadzorem infrastrukturalnym klubom: Warta Poznań, GKS Jastrzębie, Sandecja Nowy Sącz, Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice, Odra Opole, Olimpia Grudziądz, Elana Toruń, Bytovia Bytów, Znicz Pruszków, Chojniczanka 1930 Chojnice. Licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi na stadionie zastępczym (Stadion Miejski w Stalowej Woli) z nadzorem infrastrukturalnym otrzymały także Resovia i Stal Rzeszów.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii, wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.

W przyszłym tygodniu Komisja rozpatrzy wnioski klubów: Radomiak Radom i GKS Bełchatów o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach Fortuna 1 ligi. Kluby otrzymały dodatkowy czas na uzupełnienie niezbędnej dokumentacji.

źródło: pzpn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here