PODZIEL SIĘ

Wracamy do sprawy mieszkańców bloku 100 przy Czaplinieckiej.  Przypomnijmy, mieszkańcy zwrócili się do nas z prośbą o interwencję. Do redakcji dotarł mail ze stanowiskiem magistratu w tej sprawie.

Mieszkańcy bloku przy Czaplinieckiej narzekają na warunki. Uważają, że miasto o nich zapomniało, a budynek jest w coraz gorszym stanie. Jest wilgoć, wchodzi grzyb na ściany mieszkań, przeciekają ściany a sam budynek nie był jak mówią remontowany od 20 lat. Magistrat przysłał do redakcji maila w którym odnosi się do zarzutów mieszkańców.

„Zarządcą bloku przy ul. Czaplinieckiej 100 jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Wszystkie wnioski o drobne naprawy, jakie wpłynęły do spółki, zostały zrealizowane. W bloku sukcesywnie wymieniane są także okna – nowych brakuje jeszcze tylko w niewielu mieszkaniach. W przypadku tej nieruchomości niezbędne są jednak poważne naprawy, termomodernizacja i wymiana całego dachu. Jednak, aby przeprowadzić tak kosztowny i rozległy remont, poszukujemy finansowania zewnętrznego – tak, jak w przypadku Odry, Felka czy Kamienic Tkaczy.”

1 KOMENTARZ

  1. Podstawy zmian na setce to przede wszystkim bezpieczeństwo i zastosowanie pełnego monitoringu z uwagi na częste interwencje policji oraz straży miejskiej a co za tym idzie marnowania pieniędzy podatników które po części mogly by być przeznaczone na remont.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here