PODZIEL SIĘ

Wczoraj informowaliśmy Państwa o awarii w Elektrowni Bełchatów. PGE GiEK S.A. w nadesłanym komunikacie podkreślało, że w wyniku ulewnego deszczu doszło do zalania jednej z trzech funkcjonujących w Elektrowni Bełchatów przesypowni nawęglania. Awaria spowodowała wyłączenie czterech bloków energetycznych.

Ulewny deszcz spowodował awarie także w Elektrowni Opole i Elektrowni Dolna Odra, które zarządzane są również przez PGE.

W Elektrowni Opole jak informuje grupa podczas próby uruchomienia bloku nr 5 po postoju, zidentyfikowano usterkę na urządzeniach Instalacji Odsiarczania Spalin. Uruchomienie bloku zostało przerwane, trwają intensywne prace mające na celu usunięcie usterki. Natomiast w Elektrowni Dolna Odra Blok nr 8 został awaryjnie wyłączony ze względu na nieszczelność kotła. W tym przypadku usterka została już usunięta.

Poniedziałkowa trudna sytuacja w energetyce przełożyła się na spadek mocy. Jak informuje energetyka24.com łącznie PGE zanotowała ubytek mocowy rzędu ok. 3 GW. Problemy z dostępnością mocy pojawiły się także w spółkach Tauron i Enea.

Jak dodaje energetyka24.com przez pewien czas import mocy zza granicy wynosił aż 3 GW.

źródło: energetyka24.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here