PODZIEL SIĘ

W niedzielę pierwsza tura wyborów prezydenckich. Przeprowadzone zostaną hybrydowo, głosować można w lokalach wyborczych jak to było zazwyczaj oraz korespondencyjnie, jeżeli ktoś zgłosił chęć takiego głosowania w wyznaczonym terminie. 


W powiecie bełchatowskim do głosowania uprawnionych jest ponad 90 tysięcy wyborców z czego w samym Bełchatowie ponad 45,5 tysiąca mieszkańców.

W mieście utworzonych jest 28 obwodowych komisji wyborczych w tym po jednej w szpitalu i bełchatowskim DPS. 

Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7.00 do 21.00. Idąc na wybory koniecznie trzeba zabrać ze sobą maseczkę bądź szal zasłaniający nos i usta, należy mieć ze sobą również rękawiczki jednorazowe. Rekomendowane jest też posiadanie własnego długopisu.

Ze względu na konieczność zachowania dystansu między osobami, do lokalu jednocześnie wejść będzie mogła ograniczona liczba wyborców. Przed lokalami mogą się więc tworzyć kolejki.  


Polacy wybierać będą swojego prezydenta spośród 11 zgłoszonych kandydatur. Jeśli żaden z nich nie zbierze ponad 50 % głosów przeprowadzona zostanie druga tura, w której zmierzy się dwóch kandydatów z największym poparciem z pierwszej tury. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here