PODZIEL SIĘ

Przed nami druga tura wyborów prezydenckich. Warto więc, powiedzieć trochę o terminach. 


Wybory odbędą się 12 lipca. Dla tych, którzy będą chcieli głosować tradycyjnie lokale wyborcze otwarte będą w godzinach  7.00 – 21.00. 

Do 7 lipca wyborcy mają czas na zgłoszenie do swojej gminy – w przypadku Bełchatowa to urząd miasta, wniosku o dopisanie do spisów wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

Również do 7 lipca w urzędzie miasta należy zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego ale tu uwaga – dotyczy to jedynie osób przebywających na kwarantannie bądź w przymusowej izolacji związanej z zachorowaniami na koronawirusa. Osoby, które na takie odosobnienie skierowane zostaną po 7 lipca, czas na zgłoszenia mają do 10 lipca. 

Również do 7 lipca, jak wynika z kalendarza wyborczego osoby, które przed pierwszą turą zgłosiły chęć głosowania korespondencyjnego w kraju powinny otrzymać swoje pakiety wyborcze.

 Do 10 lipca jest czas na pobranie zaświadczenia uprawniającego do głosowania poza swoim obwodem wyborczym. Osoby, które takie wnioski pobrały przed pierwszą turą nie muszą tego robić ponownie. Zaświadczenie ważne jest również podczas drugiej tury. 

Osoby głosujące korespondencyjnie do 10 lipca mają czas na zwrócenie wypełnionego pakietu wyborczego np. wysyłając go, bądź przekazując do urzędu gminy w przypadku Bełchatowa do urzędu miasta.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here