PODZIEL SIĘ

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele wydarzeń, które miały być organizowane w naszym mieście trzeba było odwołać lub przełożyć na późniejszy czas i to zarówno imprez sportowych jak i kulturalnych. Dlatego też m.in nie poznaliśmy w tym roku Mistrza Polski 2020 w siatkówce a najbardziej wyczekiwane wydarzenie przez miłośników enduro czyli 6. edycja Red Bull 111 Megawatt 2020 zostało odwołane.

Odmrażanie gospodarki i poluzowanie obostrzeń spowodowało, że wiele sektorów powoli mogło wznawiać swoją działalność. Członkowie bełchatowskich klubów sportowych mogli wrócić do treningów. W przypadku GKS Bełchatów do rozgrywek ligowych, a PGE Skry Bełchatów do treningów adaptacyjnych.

Po czasowym zawieszeniu swoją działalność wznowiły obiekty sportowe. Powiatowe Centrum Sportu przygotowało wakacyjną ofertę. Od końca czerwca działa także kryta pływalnia Powiatowego Centrum Sportu – obowiązują jednak ograniczenia i specjalne zasady stworzone w oparciu o rozporządzenia Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Po okresie zamrożenia na stadion PCS-u wraca bieganie po bieżni. UKS Czempion Bełchatów i Klub Biegaczy Spartakus zapraszają na Wieczorny Puchar Pięciu Biegów. Najbliższy start w piątek, 3 lipca. Rywalizacja toczyć się będzie na dystansie 1 mili. Kolejne terminy zawodów w ramach Wieczornego Pucharu Pięciu Biegów odbędą się: 31 lipca (dystans 1000m), 7 sierpnia (dystans 2000m) i 28 sierpnia (5000m).

Obiekty Miejskiego Centrum Sportu także już działają – otwarta jest hala Energia, boiska piłkarskie oraz korty tenisowe.

WAŻNE! Aktualne zasady i ograniczenia

Zgodnie z zaleceniami rządu zostały otwarte siłownie, baseny, kluby fitness oraz kluby taneczne. Co istotne na basen może wejść tyle osób, ile stanowi połowa obłożenia obiektu. Na torze może przebywać nie więcej niż 4 osoby.

Osoby uprawiające sport nie muszą nosić maseczek. Organizowanie wydarzeń sportowych jest możliwe do 150 uczestników. Nie ma obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć jest to zalecane.

Na obiektach sportowych na otwartym powietrzu (otwartych lub półotwartych, z miejscami siedzącymi dla widzów lub bez) możliwy jest udział publiczności. Zajęte może być co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie.

źródło: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here