PODZIEL SIĘ

Wniosek o świadczenie 300 plus  można już składać.  Pieniądze przyznawane są rodzicom tych dzieci, które od września rozpoczną lub będą kontynuować  naukę w szkołach.

Wnioski z programu rządowego „ Dobry start” od 1 lipca można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Można to zrobić np. przez stronę swojego banku czy platform takich jak empatia@mpips.gov.pl czy epuap@gov.pl. W formie papierowej wnioski przyjmowane będą od 1 sierpnia.

300 zł na nowy rok szkolny przysługuje każdemu uczącemu się dziecku do ukończenia 20 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych ta granica wieku wynosi 24 lata.  Świadczenie wypłacane jest wszystkim, bez względu na wysokość dochodu rodziny.

Do bełchatowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej drogą elektroniczną dotychczas czyli od 1 lipca do wczoraj wpłynęło już  blisko 900 wniosków.   

Osoby które złożą wnioski w lipcu i sierpniu pieniądze otrzymają do 30 września. Ci, którzy będą aplikować o 300 plus w terminie od 1 września do 30 listopada pieniądze otrzymają w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

foto: poglądowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here