PODZIEL SIĘ

Co z miejską zielenią po ogłoszeniu bankructwa przez jedną z firm z dwóch firm zajmujących się terenami zielonymi? Magistrat zapewnia, że lada dzień, nowa firma przystąpi do porządkowania terenów.

Przypomnijmy 3 lipca jedna z firm odpowiedzialnych za tereny zielone w mieście poinformowała, że jest w stanie upadłości. Magistrat część zadań wykonywanych przez tę właśnie firmę zlecił drugiej – też obsługującej w tym zakresie miasto. Pracy jednak jest tak dużo. Postanowiono więc, podpisać umowę z kolejną firmą. Nie ogłaszano przetargu, lecz złożono firmie ZIGGER Sp. z o.o. ofertę z tak zwanej wolnej ręki, co jest dopuszczalne w prawie o zamówieniach publicznych.

Wczoraj podpisano porozumienie w tej sprawie. Do 21 lipca jest czas na odwołania. Jeśli takich nie będzie firma rozpocznie prace od środy 23 lipca.

Umowa obejmuję pielęgnację i sadzenie drzew oraz pielęgnację trawników i terenów zielonych. Wartość zamówienia to blisko 948 tysięcy brutto.

1 KOMENTARZ

  1. A czemu miejska spółka taka jak pgm która wchłonęła sanikom który niegdyś zajmował się porządkowaniem miasta nie może kontynuować zajmowania sie ta dziedzina? Prawie 100 tys obcej spółce zamiast zostawić pieniądze miejskiej ehhh

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here