PODZIEL SIĘ

Wraca Budżet Obywatelski województwa łódzkiego. Do rozdysponowania na pomysły mieszkańców i organizacji miast i wsi województwa jest 6 milionów złotych.

Tegoroczna edycja ponownie zostaje uruchomiona. To z powodu koronawirusa i zawieszenia procedury w związku z pandemią.

W tym roku podobnie jak w ubiegłym,  pieniądze podzielone zostaną na kwotę wojewódzką oraz na 24 pule powiatowe.

Zadania wojewódzkie, do których można zgłaszać pomysły to te, które mają charakter inwestycyjny czy remontowy. Tu pomysły mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy województwa. Koszt zadań w ramach puli wojewódzkiej nie może być niższy niż 100 tys. zł i wyższych niż pół miliona złotych.

W ramach puli powiatowej, projekty mogą zgłaszać mieszkańcy swojego powiatu. Te mogą dotyczyć poprawy bezpieczeństwa, działań kulturalnych, turystyki, zdrowia czy sportu. Koszt takiego projektu nie może być niższy niż 5 tysięcy i wyższy niż 40 tysięcy złotych.     

Projekty już można zgłaszać do Urzędu Marszałkowskiego. Na stronie internetowej urzędu umieszczone zostały regulamin i formularze zgłoszeń.

Propozycje przyjmowane są do 24 lipca. Do 31 lipca po ocenie formalnej  ogłoszona zostanie lista zakwalifikowanych projektów. Mieszkańcy na wybrane projekty będą mogli głosować od 7 do 18 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here