PODZIEL SIĘ

Bełchatowski Szpital Wojewódzki zakończył największą i najbardziej kosztowną modernizację od czasów budowy obiektu. Projekt współfinansowany przez Unię Europejska i samorząd wojewódzki podzielono na 4 etapy.  

Przede wszystkim szpital zyskał nowoczesne w pełni wyremontowane sale operacyjne w tym głównego bloku. Utworzono również 16 łóżkowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii.  Prace budowlane wykonane w szpitalu kosztowały ponad 23 miliony 777 tysięcy złotych. Pomieszczenia są nowoczesne, spełniające wymagania XXI wieku wyposażone w nowoczesne instalacje i urządzenia medyczne.  

Sprzęt, który trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie kosztował ponad 9 milionów złotych. To między innymi ultrasonograf, ramiona C,  wiertarki ortopedyczne, zestaw do laparoskopii i laparoskopowych zabiegów chirurgicznych, stoły operacyjne, aparat do terapii nerkozastępczej, kardiomonitory czy systemy ogrzewania pacjenta.

Wartość dofinansowania projektu realizowanego w Bełchatowie z Unii Europejskiej to ponad 26,5 miliona złotych. Z samorządu województwa placówka na ten cel otrzymała blisko 7,5 miliona złotych.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here