PODZIEL SIĘ

Zgodnie z planem po 2050 roku nastąpi likwidacja wyrobisk górniczych. W ich miejsce ma powstać wielki kompleks wypoczynkowy z jeziorami i infrastrukturą turystyczno – sportową.

Tereny wykorzystywane w przemyśle wydobywczym odkrywkowym mogą być atrakcyjne. Obecnie zrekultywowano ponad 2200 hektarów terenu. Ponad 1500 hektarów trafiło ponownie do Lasów Państwowych. Góra Kamieńsk jest  atrakcją turystyczna centralnej polski. 

Tereny pogórnicze w naszym regionie po 2050 roku mają być prawdziwą perełka z jeziorami i infrastruktura rekreacyjną. Na obszarze 4 tys. hektarów powstaną jeziora, których maksymalna głębokość sięgać będzie 170 metrów i będzie głębsze od najgłębszego jeziora w Polsce.

Na zwałowisko zewnętrznym pola Szczerców  powstaje bliźniacza Góra Kamieńsk. Zajmuje ona 1130 ha z wysokością względną 140 metrów. Na terenach pokopalnianych należących do gminy Kleszczów ma powstać ośrodek przygotowań olimpijskich z nowoczesną infrastrukturą.

PGE GiEK chce nie tylko przywrócić walory widokowe tym obszarom, ale stawia przede wszystkim na środowisko naturalne. Już dzisiaj te tereny są domem dla wielu gatunków zwierząt. Można tu spotkać sarny, dziki, zające, kuropatwy, bażanty czy myszołowy. Na terenach po polu Bełchatów można spotkać ślady wędrujących wilków.

PGE GiEK zapewnia, że wykorzystuje wiele możliwości niwelujących negatywny wpływ działalności kopalni na środowisko.  

2 KOMENTARZE

  1. Pytanie czy to wszystko o czym się chwalą zostanie zrealizowane, bo tam cały czas karuzela na stanowiskach. Ciągle słyszę o zmianach kadrowych i zwolnieniach nawet „swoich”, pisowych. Podobno część ze zwalnianych osób odchodziło z paragrafem 52 i dotyczy to osób (nie jednej osoby) które szybko robiły karierę polityczną 🙂

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here