PODZIEL SIĘ

To doskonała informacja dla siatkarskich kibiców z całej Polski. Pod koniec sierpnia bełchatowski klub zorganizuje “Jubileuszowy turniej PGE Skry Bełchatów”, który będzie jednym z punktów obchodów 90-lecia klubu, a jednocześnie doskonałym przetarciem przed zbliżającym się sezonem PlusLigi.

Spotkania zaplanowano 21 i 22 sierpnia w hali Energia. Na parkiecie zagrają oprócz PGE Skry, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel oraz Aluron CMC Zawiercie.

Sięgając pamięcią, przez wiele lat graliśmy w Bełchatowie Turniej o Puchar Prezesa Elektrowni, jednak dziś już go nie ma. Teraz chcemy wrócić historycznie do tych zdarzeń, tym bardziej, że obchodzimy 90-lecie klubu. Nasze działa obchodów tej uroczystości trochę zatrzymała pandemia, więc to doskonała okazja, by uświetnić nasz jubileusz. Turniej jest też ważny ze względu szkoleniowego, bo zaproszenie przyjęły drużyny, które są gwarantem wysokiego poziomu sportowego i to blisko rozpoczęcia rozgrywek – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Co więcej, PGE Skra pracuje nad tym, by kibice mogli obejrzeć turniej w hali Energia na żywo. Ze względu na obecną sytuację nie jest to proste, jednak klub robi wszystko, by fani zasiedli na trybunach. – Mam nadzieję, że przepisy i obostrzenia pozwolą, by w pewnym wymiarze po raz pierwszy w tym sezonie w Bełchatowie zobaczyć siatkarzy na boisku. Dodatkowo, będzie to okazja do prezentacji nowej drużyny na sezon 2020/2021 – dodaje Piechocki.

Warto również dodać, że transmisję na żywo z turnieju przeprowadzi telewizja Polsat Sport. O decyzji w sprawie obecności kibiców na trybunach klub będzie informował i wtedy rozpocznie ewentualną sprzedaż biletów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here