PODZIEL SIĘ

Tegoroczne Dożynki Gminne zostały odwołane. Ich gospodarzem miało być Wielopole. Powodem takiej decyzji jest oczywiście sytuacja epidemiologiczna i wynikające z niej ograniczenia.

Jak zaznacza wójt gminy Bełchatów, to nie była łatwa decyzja. Zależało nam na tym, by Dożynki Gminne w Wielopolu były wydarzeniem wyjątkowym. Niestety, ze względu na nadal obowiązujące ograniczenia, organizacja dożynek w takiej formie, jak to było do tej pory jest niemożliwa.

Jak zaznacza wójt gminy Bełchatów, obecnie najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Na terenie naszego powiatu sytuacja jest dynamiczna, a ilość zakażeń pozostaje relatywnie wysoka. Zagrożenie ciągle jest poważne, a nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądać za dwa czy trzy tygodnie. Nie możemy podjąć takiego ryzyka.

Ponadto mimo złagodzenia obostrzeń, związanego ze zniesieniem limitu 150 osób, wciąż zachowane muszą zostać zasady dystansu społecznego, co na imprezie takiej, jak dożynki, w praktyce jest raczej niemożliwe do spełnienia. Również służby sanitarne nie rekomendują organizowania imprez plenerowych o takim charakterze.

źródło: Gmina Bełchatów

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here