PODZIEL SIĘ

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poszło uczniom z Bełchatowa?

Bełchatowscy uczniowie najlepiej poradzili sobie z językiem polskim i angielskim, nieco gorzej wypadli natomiast z matematyki. Dla przykładu bełchatowianie język polski zdali osiągając średnio 58,12 proc. natomiast średnia w województwie łódzkim była nieco niższa – 57,97 proc.

W przypadku zadań z matematyki wojewódzki wynik był na poziomie – 46, 93 proc. natomiast uczniowie z Bełchatowa uzyskali przeciętnie 45,52 proc.

Średni wynik, jaki ósmoklasiści uzyskali z języka angielskiego to 54 proc. punktów, a w naszym województwie – 53,72 proc. Absolwenci bełchatowskich podstawówek dali sobie radę o wiele lepiej zdobywając średnio 54,98 proc.

Jak podaje bełchatowski magistrat w naszym mieście ośmiu uczniów zdecydowało się zdawać egzamin z języka niemieckiego. Ich średni rezultat to zaledwie 38,13 proc. w porównaniu z 45 proc. w kraju i 49,38 proc. w województwie łódzkim.

Do jutra, 4 sierpnia, uczniowie powinni uzupełnić przesłany wcześniej wniosek w sprawie przyjęcia do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here