PODZIEL SIĘ

Bełchatowianie oddali hołd bohaterom z 1920 roku. Za nami centralne uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego oraz setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się po godz. 11:00 pod pomnikiem Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej przy parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Bełchatowie. Tam też prezydent miasta wraz z delegacjami złożyli kwiaty. Następnie uczestnicy przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Wolności, gdzie także złożono kwiaty.

Kolejnym punktem uroczystości była wizyta na błoniach przy Muzeum Regionalnym, gdzie znajduje się grób Nelly i Stefana Hellwigów.

Na placu przed kościołem farnym odbył się m.in. apel poległych, salwa honorowa a delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Bełchatowian. W samo południe w ogrodach parafialnych odprawiona została uroczysta msza polowa w intencji Ojczyzny.

Uroczyste obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej zakończy koncert, który odbędzie się także w ogrodach przy parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Na scenie o godzinie 20:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here