PODZIEL SIĘ

Drużyna GKS Bełchatów ma nowego kierownika. Umowę z górniczym klubem podpisał Szymon Serwa, który oficjalnie zadebiutuje wyjazdowym spotkaniem z Górnikiem Łęczna.

Szymon Serwa zastąpi na tej funkcji Radosława Drogosza, który po blisko pięciu latach na stanowisku kierownika, z końcem ubiegłego sezonu rozstał się z „Brunatnymi”.

Szymon Serwa to były zawodnik grup młodzieżowych GKS Bełchatów, a także klubów niższych klas rozgrywkowych z terenu okręgu piotrkowskiego. Najwyższy poziom, na którym występował, to IV liga łódzka w barwach LKS Stasiak Bak-Pol Gomunice w sezonie 2004-2005. Następnie pełnił funkcję Prezesa w klubie, który kontynuował swoją działalność pod nazwą LUKS Gomunice (Prezes Zarządu od czerwca 2010 roku do dziś).

Serwa pełnił również szereg funkcji związanych z działalnością regionalnych struktur piłkarskich. W latach 2012-2016 był członkiem Zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, a w następnej kadencji (2016-2020) wiceprezesem Zarządu ds. licencji i dyscypliny. W latach 2013-2016 był członkiem Wydziału Dyscypliny OZPN Piotrków Trybunalski, a następnie przewodniczącym tego organu w latach 2016-2019. Aktualnie pełni funkcję sekretarza komisji ds. licencji dla klubów IV ligi i niższych klas rozgrywkowych w Łódzkim Związku Piłki Nożnej.

Od stycznia 2017 r. do dziś pełni funkcję menadżera sportu w Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie.

Posiadajacy wykształcenie wyższe Szymon Serwa ma dyplom instruktora piłki nożnej uprawniający do nabycia licencji trenerskiej UEFA C. Posiada także ukończony kurs trenera stewardów w Departamencie Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej.

źródło: gksbelchatow.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here