PODZIEL SIĘ

Ruszył rok szkolny a wraz z nim możliwość ubiegania się o stypendia socjalne. Od wczoraj przyjmowane są w magistracie wnioski. O stypendia socjalne mogą ubiegać się wychowankowie ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych do ukończenia obowiązku nauczania oraz słuchacze służb społecznych do ukończenia 24 roku życia.

Drugi warunek to kryterium dochodowe, które nie może przekraczać 528 zł na członka rodziny. Osoby, które złożą do 15 września wymagane dokumenty będą mogły otrzymać zwrot całości lub części kosztów poniesionych na dodatkową, pozaszkolną edukacje np. udział w „Zielonej Szkole” czy naukę języków obcych.

Stypendyści mogą również otrzymać pomoc w zakupie podręczników, czy w przypadku osób uczących się poza Bełchatowem zwrot kosztów dojazdu czy zakwaterowania w internacie.

Stypendia wypłacane są w  formie zwrotów poniesionych kosztów, które trzeba będzie udokumentować.

Dodatkowo przez cały rok przyjmowane będą wnioski o wypłatę zasiłków szkolnych w związku z trudną sytuacją materialną uczniów wywołaną zdarzeniami losowymi. Szczegółowych informacji udziela wydział oświaty w bełchatowskim magistracie.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here