PODZIEL SIĘ
dav

Kobieta zataczała się na chodniku, przewróciła wózek w którym znajdowało się dziecko. Gdy na miejscu pojawiła się policja okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana – teraz nieodpowiedzialnej matce grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

1 września 2020 roku, o godzinie 0:40 policjanci interweniowali na ulicy Kościuszki w Zelowie. Zgłoszenie dotyczyło pijanej kobiety, która pod swoją opieką miała małe dziecko. Kobieta, prowadząc wózek, upadła, przewracając także spacerówkę, z której wypadło małe dziecko.

Mundurowi na miejscu zastali świadka zdarzenia, który trzymał na ręku roczną dziewczynkę. 25-latek zaopiekował się dzieckiem, dopilnował aby dziewczynka czuła się bezpiecznie. W tym czasie matka dziecka próbowała wstać, tracąc cały czas równowagę. Zgłaszający zeznał, że idąc chodnikiem zwrócił uwagę na kobietę, która prowadziła dziecięcy wózek. Pani zataczała się, straciła równowagę i upadła na chodnik, przewracając również wózek, z którego wypadło dziecko. Zgłaszający natychmiast zareagował. O całej sytuacji poinformował policję, a sam zajął się dziewczynką.

Na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego. Medycy zdecydowali o przewiezieniu dziewczynki do szpitala w Łasku. Od kobiety czuć było wyraźną woń alkoholu. Badanie wykazało w jej organizmie blisko 3 promile alkoholu. 41-latka została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Prokurator objął podejrzaną policyjnym dozorem.

Nieodpowiedzialnej matce grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu powiadomiony został sąd rodzinny i opiekuńczy, mogący ograniczyć lub pozbawić władzy rodzicielskiej. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie. Obecnie decyzją sądu dziewczynka została oddana pod opiekę swojej cioci.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here