PODZIEL SIĘ

W poniedziałek rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa „Łódzkie na plus”. Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mogą głosować na propozycje z puli wojewódzkiej obejmujące duże i kosztowne inwestycje oraz z powiatowej.

W tym roku do Urzędu Marszałkowskiego z całego województwa wpłynęło 301 wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Spośród nich wybrano 34 duże projekty w puli wojewódzkiej i 190 mniejszych powiatowych.

Od poniedziałku pełnoletni mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mogą oddać głos na wybrany projekt wojewódzki i jedną propozycję w puli powiatowej.

Wśród zadań zgłoszonych do puli wojewódzkiej znalazła się miedzy innymi inwestycja w zintegrowany system usprawniający rejestrację pacjentów do poradni specjalistycznych w bełchatowskim szpitalu, warta prawie pół miliona złotych.

Wśród propozycji z naszego powiatu jest 5 projektów. Część z nich dotyczy szerzenia kultury i działań podejmowanych na tej płaszczyźnie, są projekty dotyczące historii powiatu czy turystyki.  

Głosować będzie można od 7 do 18 września w wyznaczonych punktach. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here