PODZIEL SIĘ

Jak informuje bełchatowski Urząd Miasta, 23 września sanepid poinformował o pozytywnym wyniku testu w kierunku koronawirusa u jednej z opiekunek najstarszej grupy w Żłobku Miejskim „Jaś i Małgosia”. Pracownica ta od środy 16 września przebywała na zwolnieniu chorobowym i nie miała od tego czasu kontaktu zarówno z personelem placówki jak i dziećmi. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna skierowała na kwarantannę  pozostałe 3 opiekunki najstarszej grupy, a także 16 dzieci z tego oddziału.

Dyrekcja żłobka powiadomiła rodziców dzieci z najstarszej grupy o zaistniałej sytuacji i poprosiła o natychmiastowe odebranie pociech z placówki.  

Od września praca w Żłobku Miejskim „Jaś i Małgosia” zorganizowana została tak, by grupy i ich opiekunowie nie mieli kontaktu z pozostałymi osobami.  

W związku z otrzymaną informacją o pozytywnym wyniku i w porozumieniu z bełchatowskim sanepidem zdecydowano o przeprowadzeniu dzisiaj w godzinach popołudniowych dekontaminacji całego żłobka. Od jutra, tj. od czwartku 24 września żłobek z wyłączeniem najstarszej grupy dzieci i ich opiekunów pracował będzie normalnie.   

źródło: Urząd Miasta w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here