PODZIEL SIĘ

Sytuacja w bełchatowskim Domu Pomocy Społecznej jest dynamiczna – wczoraj 6 pensjonariuszy zostało zabranych do Zgierza – część z nich trafiła do izolatorium a część do tamtejszego szpitala.

Przypomnijmy po tym, jak 17 września u jednego hospitalizowanego pensjonariusza DPS stwierdzono obecność Sars-CoV-2, w placówce przeprowadzono testy wśród pracowników i mieszkańców. Okazało się, że 56 osób ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Jak informuje bełchatowskie starostwo do wczoraj w placówce pozostało 16 pracowników, którzy dobrowolnie zdecydowali się odbyć kwarantannę w miejscu pracy. Wczoraj także 6 pensjonariuszy zostało przewiezionych do Zgierza, 3 osoby trafiły do izolatorium a 3 do tamtejszego szpitala.

Dzisiaj też zapadły decyzje o kolejnych podopiecznych domu – osoby, które poczuły się nieco gorzej zostaną przewiezione do szpitala. Już wiadomo, że 4 osoby zostaną przetransportowane do Zgierza i tam na miejscu zostanie podjęta decyzja czy będą w szpitalu czy w izolatorium. Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II zdecydowała także o przyjęciu 5 pensjonariuszy na jeden ze swoich oddziałów.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here