PODZIEL SIĘ

Dzisiaj rozpoczęła się ewakuacja pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie u których wynik testu na obecność koronawirusa był pozytywny. Łącznie ewakuowanych będzie 37 osób.

Jak tłumaczy bełchatowskie starostwo akcja przetransportowania podopiecznych bełchatowskiego DPS-u do szpitali związana jest z trudną sytuacją placówki, w której ponad tydzień temu wykryto ognisko koronawirusa.

W sumie chorobę COVID-19 zdiagnozowano u 56 osób – 53 pensjonariuszy i 3 pracowników. Wszyscy zdiagnozowani chorzy nie posiadali widocznych objawów, natomiast byli poddani stałemu nadzorowi i opiece medycznej. Kolejne dni okazały się rozwojowe i w wyniku zmieniającej się sytuacji koniecznym było umieszczenie części mieszkańców w izolatorium oraz w szpitalach na terenie województwa.

W minioną sobotę u osób niezakażonych zostały przeprowadzone kolejne testy. Niestety wynik pozytywny pojawił się u 4 kolejnych osób.

Decyzją starosty bełchatowskiego i wojewody łódzkiego dzisiaj rozpoczęto ewakuację osób zakażonych koronawirusem z placówki. Dzisiaj 15 osób przetransportowano do sąsiadujących z naszym powiatem placówek medycznych – do Zgierza,Tomaszowa Mazowieciego i Łagiewnik.

Na jutro zaplanowano transport kolejnych 17 osób. W DPS-e w Bełchatowie pozostaną tylko ci pensjonariusze, którzy otrzymali wynik negatywny.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here