PODZIEL SIĘ

Powiat bełchatowski najprawdopodobniej będzie w strefie żółtej. Spowodowane jest to wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

Jak podaje PAP, na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów dotyczący powiatów, które mają się znaleźć w strefach czerwonej i żółtej. Projekt miałby obowiązywać od najbliższej soboty. Jeśli powiat bełchatowski trafi do strefy żółtej oznacza to, że mieszkańców będą obowiązywać dodatkowe obostrzenia. Jakie?

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. (na wydarzeniach takich jak targi, wystawy, kongresy czy konferencje). W siłowniach obowiązuje limit osób – jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

W miniony wtorek Adam Niedzielski, minister zdrowia, zapowiedział że niebawem zostanie przedstawiony projekt rozporządzenia, który m.in wprowadzi nowe limity. Warto podkreślić, że obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu będzie obowiązywał także w strefie żółtej.

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here