PODZIEL SIĘ

Dwa przypadki koronawirusa potwierdzono u księży z Parafii pw. NMP Matki Kościoła i Św. Barbary. Pozostali księża pozostają w kwarantannie do 10 października. Jak informuje parafia w najbliższych dniach posługę będą pełnić dwaj księża, którzy w ostatnich dniach przebywali poza wspólnotą i nie mieli styczności z zakażonymi.

Parafia pw. NMP Matki Kościoła i Św. Barbary na osiedlu Dolnośląskim wydała wczoraj komunikat, w którym poinformowano o chorobie dwóch księży i kwarantannie pozostałych.

Kościół dzisiaj do godziny 14:00 jest zamknięty, dzisiaj zaplanowano dekontaminację. Dzisiaj także odwołano msze z poszczególnych godzin – nie będzie też odwiedzin chorych, ani spowiedzi pierwszopiątkowej.

W sobotę (03.10)wszystkie Msze św., śluby i chrzest odbędą się zgodnie z planem, nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17.15 w kaplicy adoracji.

W zamieszczonym komunikacie można także przeczytać, że od momentu wystąpienia pierwszych objawów zakażeni księża zostali odizolowani od posług w kościele oraz od reszty wspólnoty i znaleźli się pod bezpośrednią opieką lekarza.

Sanepid zalecił, by osoby, które od dnia 25 września miały kontakt z ks. Maciejem lub ks. Krzysztofem (bezpośrednia rozmowa, Komunia św., przynajmniej 15-minutowe przebywanie w jednym pomieszczeniu itp.) i wykazują objawy zakażenia nawiązały kontakt ze swoim lekarzem rodzinnym.

1 KOMENTARZ

  1. Od początku epidemii w opisywanej parafii nie stosowano się do zaleceń dot. udzielania Komunii na rękę. Arcybiskup Grzegorz Ryś wielokrotnie prosił aby Komunia na rękę udzielana była przez wyznaczonego kapłana, nie tego samego, który udzielał do ust. Taki sposób eliminuje jeden z możliwych sposobów przenoszenia wirusa tj. dotknięcia ręką kapłana ust wiernych i przeniesienia na Hostię lub usta następnego. Doświadczyłam, jeszcze przed epidemią, mokrych palców kapłana. W Parafii Narodzenia przy ul. Kościuszki, również nie stosuje się do tego logicznego sposobu zapobiegania zakażeniom, nie tylko koronawirusem. Kilku kapłanów udziela Komunii więc wyznaczenie jednego dla osób chcących w bezpieczniejszy sposób przyjąć Komunię Św. nie powinno być problemem. Przez wyznaczonego księdza jest udzielana Komunia w Parafii Miłosierdzia na os. Binków. Dzięki Bogu nie uważają, jak niektórzy, że cyt. ” Pan Bóg nie zaraża” , to wiem, ale księża już tak. Wystarczy słuchać biskupa a będzie mniej zakażeń.

    5

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here