PODZIEL SIĘ

Liczba zakażeń koronawirusem idzie w górę. Czy powiat bełchatowski, ze strefy żółtej w której jest obecnie, przejdzie do strefy czerwonej?

Zmiana z żółtej strefy na czerwoną wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami. Obecnie w strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów. Limity osób obowiązują w siłowniach i kinach. W kościołach dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50. Obowiązuje także nakaz zakrywania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej.

Warto przypomnieć, że od soboty, 3 października, dodatkowe obostrzenia obowiązują na terenie 44 powiatów i siedmiu miast na prawach powiatów. 17 znajduje się w strefie czerwonej, a 34 – w strefie żółtej.

Wczoraj, jak podało biuro wojewody w powiecie bełchatowskim pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało 41 osób.

O tym, do jakiej strefy zaliczony zostanie konkretny powiat, decyduje liczba zakażeń. Jeśli nowych zachorowań, w ostatnich 14 dniach, było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here