PODZIEL SIĘ

Dom Pomocy Społecznej w Bełchatowie przez ostatnie dwa miesiące dwukrotnie mierzył się z koronawirusem. Sytuacja w ośrodku była bardzo trudna. Ostatecznie zdecydowano o ewakuacji zakażonych pensjonariuszy. Na szczęście po ostatnich przeprowadzonych testach widać poprawę.

Przypomnijmy, zarówno w sierpniu jaki i we wrześniu Dom Pomocy Społecznej mierzył się z koronawirusem. Najpierw SARS-CoV-2 wykryto u jednej z pielęgniarek potem okazało się, że zakażone są kolejne osoby. Po dekontaminacji, działaniach służb sanitarnych, kwarantannie i kolejnych testach placówka znów była bezpieczna.

Jednak nie na długo bowiem we wrześniu ponownie sytuacja zrobiła się napięta – w sumie COVID-19 zdiagnozowano u blisko 60 osób. Trzeba było zarządzić ewakuację. Zakażeni mieszkańcy zostali przetransportowani do kilku szpitali w województwie.

W miniony weekend przeprowadzono kolejne testy na obecność koronawirusa wśród 26 osób przebywających w placówce. Wszystkie wyniki okazały się ujemne i decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej DPS został zwolniony z kwarantanny. W DPS od 10 marca obowiązuje zakaz odwiedzin.

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej przebywa 59 osób. W szpitalach i izolatoriach nadal hospitalizowanych jest 22 podopiecznych, którzy jak zaznacza bełchatowskie starostwo sukcesywnie będą powracać do jednostki.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here