PODZIEL SIĘ

W woj. łódzkim z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest ponad 500 osób. Jak informuje biuro wojewody dla chorych na koronawirusa, przygotowano przeszło 740 miejsc w placówkach medycznych z II poziomu zabezpieczenia – ale baza cały czas jest zwiększana.

Jak zaznacza Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego, na polecenie wojewody łódzkiego w regionie cały czas rozszerzana jest baza dla chorych na COVID-19, zarówno miejsc izolacyjno-obserwacyjnych na I poziomie zabezpieczenia, które powstają w szpitalach będących w sieci oraz izolacyjno-zakaźnych na II poziomie zabezpieczenia. Docelowo na I poziomie zabezpieczenia ma powstać ponad 600 takich łóżek, a na II – ponad 850.

Łóżka izolacyjno-zakaźne powstały już w szpitalu w Zgierzu oraz szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi, który od tej pory jest szpitalem koordynacyjnym. Docelowo ma powstać tu ponad 280 miejsc dla pacjentów z COVID-19.

Około 160 tzw. łóżek covidowych zorganizowano w szpitalu WAM na łódzkich Stokach. Następne są tworzone w szpitalach w Bełchatowie, Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim, Łagiewnikach, Sieradzu, Skierniewicach, Rawie Mazowieckiej i Pajęcznie.

Na ponad 740 już stworzonych miejsc na II poziomie zabezpieczenia ponad 500 jest obecnie zajętych. W szpitalu w Zgierzu na 150 łóżek zajętych jest 137.

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi, na 232 już przygotowane miejsca dla pacjentów z COVID-19 zajętych jest 178. Na 57 łóżek respiratorowych, w tej chwili zajętych jest 36.

źródło: UW Łódź, dane z 15.10.2020

2 KOMENTARZE

  1. A niektórzy z Bełchatowa uparcie twierdzą, że nie ma pandemii!!!!!! Niestety w Kościele na os.Dolnośląskim są „wierni” na Nabożeństwach dumni bez maseczek czy bez przyłbic!!!!! Wprost śmieją się i szydzą z osób posłusznych Kościołowi mających maseczki bądz przyłbice.
    Czy koronowirus się skończy i kiedy???? Dla naszego zdrowia jestem za tym by karać karać i to naprawdę surowo karac osoby nieprzestrzegające prawa i nakazy !!!!!

    2

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here