PODZIEL SIĘ

Potrzebni wolontariusze do pracy – Starosta Bełchatowski zwraca się z apelem do organizacji pozarządowych i mieszkańców. Chodzi o pensjonariuszy z Domów Pomocy Społecznej z powiatu bełchatowskiego.

Apel starosty bełchatowskiego do organizacji pozarządowych związany jest z obecną sytuacja epidemiologiczną. Pandemia koronawirusa powoduje, że brakuje sił i rąk do pracy. Domy Pomocy Społecznej z powiatu bełchatowskiego poszukują osób chętnych, które zechcą wspomóc ich bieżącą działalność.

Najbardziej pożądane są osoby, które będą mogły pomóc w kuchni, w porządkowaniu pomieszczeń w obiekcie a także te, które będą mogły opiekować się pensjonariuszami – w tym przypadku wymagane jest wykształcenie minimum średnie – kierunek opiekun medyczny, opiekun kwalifikowany w DPS oraz asystent osoby niepełnosprawnej.

Z osobami, które się zgłoszą będą zawierane umowy wolontariackie. Osoby zainteresowane przedmiotową aktywnością mogą zgłaszać się do Wydziału Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here